İLLUMİNATİ SEMBOLLERİ

İLLUMİNATİ SEMBOLLERİ ve ANLAMLARI

1. Horus’un Gözü:

Horus Eski Mısır’da güneş tanrısıdır. Bu sembol ise Horus’un herşeyi gören gözü. Illuminati ve masonların sık kullandığı işaretlerdendir.

d0ef6-eyeofra
2. Piramit ve Göz:

Illuminati’nin kullandığı en etkili sembollerden biridir. Üst kısmı tamamlanmamış bir piramit ve üzerinde bir üçgenin içinde bulunan göz. Etkili olduğunu söylememizin sebebi ise bu simgenin 1 dolar’lık banknotların üzerinde bulunmasıdır. Burada paranın hakimiyeti bizde mesajı veriliyor.

Piramit ve GözBaralisss_originalblogger-image-228142465

3. Damalı Yüzey ve Damalı Zemin:

Siyah ve beyaz renklerle oluşturulmuş damalı zemin. Tabii ki damalı zemini her yerde görmek mümkün. Fakat bir filmde veya klipte abartılı şekilde gördüğünüzde şüphelenebilirsiniz. Hz. Süleyman’ın tapınağının zemininin siyah ve beyaz renkteki taşlardan oluştuğu ve damalı yüzey aracılığıyla başka boyutlarla iletişim kurulduğuna inanılır.

Damalı Zemin damalı-zemin-7

4. 666 (Altı yüz altmış altı):

Ünlülerin çok sık kullandığı işaretlerden biri de 666 işareti. 666 bizim için sıradan bir sayı olsa da hristiyan ve satanizm inancında şeytanı simgeliyor. Bazılarına göre ise 666 Deccal’in sembolü.

666 666_666bg
5. Baphomet:

Tapınak Şovalyeleri’nin tanrısı mıdır bilinmez ama günümüzde kendisini bize çeşitli şekillerde gösteriyor. Baphomet’in ne olduğu konusunda çok çeşitli görüşler var. Biz konunun detayına girmeyeceğiz. Önce Baphomet tasvirindeki detaylardan biraz bahsedelim. Göründüğü gibi Baphomet keçi kafasına sahip ve kanatları var. Vücudunun üst kısmı kadın, alt kısmı ise erkek. Sağ eli yukarı doğru iken sol eli aşağı bakıyor. Alnında pentagram yıldızı, ellerinin baktığı yönlerde hilal şeklinde ay görüyoruz. Kafası üzerinde bir meşale, bacak arasında bir çubuk var. Tüm bu sembollere çeşitli kaynaklarda kötülük, iyilik, adalet, cin ve şeytan gibi anlamlar yüklenmiş. Dikkat çeken ise Baphomet’in çeşitli şekillerde, yazılı ve görsel medyada ve sanat eserlerinde karşımıza çıkıyor olması. Bir şarkıcıda keçi kafası, bir devlet başkanında ise Baphomet duruşunu görebiliyoruz.

Baphomet
6. Pentagram:

Illuminati’nin kullandığı sembollerden biri olan pentagram aslında tarihte bir çok yerde kullanılmıştır. Hristiyanlar tarafından şeytanın simgesi olarak kabul edilen pentagramın çeşitli spiritualist inanışlarda farklı anlamlar taşıdığına rastlayabiliyoruz. Örnek olarak bazı kaynaklarda en üstteki köşenin ruhu, diğer köşelerin de hava, su, toprak ve ateşi sembolize ettiğini görebiliyoruz. Genel inanışta yıldızın köşesi yukarı bakıyorsa “iyi”yi temsil ederken, aşağı bakıyorsa “şer”i temsil etmektedir. Aslında pentagram sembolüne o kadar çok anlam yüklenmiş ki genel bir tanım yapmak pek mümkün değil.

Pentagram pentagram_4627-400x400

7. Çift Başlı Kartal:

Bu sembolü sadece Illuminati’ye mâl etmek hata olur. Sümerlerden bu yana kullanılan çift başlı kartal sembolü, Türkler tarafından da kullanılmıştır. Şamanizmde de önemli bir yeri olan çift başlı kartal’ı bir çok ülkenin armasında da görmek mümkün. Gücü temsil ettiği bilinen çift başlı kartalın, baktığı doğu ve batı yönüne, yani tüm dünyaya hakim olma amacını yansıttığı söylenir. Sağdaki fotoğrafta da internet üzerinden “Tapınak Şovalyeleri’nin Tılsımı” ismiyle satışa çıkarılan bir çift başlı kartal kolyesi görülmektedir.

Çift Başlı Kartal

8. Pergel ve Gönye:

Masonların en bilinen sembolüdür. Mason localarının amblemlerinde mutlaka bu sembolü görürsünüz. 45° açılmış bir pergel ve 90° gönye açılar birbirine bakacak şekilde düşey olarak yerleştirilmiştir. İçinde ise genellikle G harfi ya da masonik simgelerden biri bulunur. Medyadan gördüğümüz kadarıyla bu sembolü Illuminati’de sık sık kullanıyor. Illuminatinin masonik bir örgüt olduğu da buradan daha net anlaşılmaktadır.

Pergel ve Gönye Pergel ve Gönye2

9. 6 Köşeli Yıldız:

Hz. Davut’un Kalkanı yada oğlu Hz. Süleyman’ın Mührü olarak bilinir. Günümüzde yahudiliğin sembolü olan bu yıldız İsrail Devleti’nin bayrağında bulunmaktadır. Sembolün tarihine bakacak olursak, Hz. Süleyman’ın Mührü olmasından dolayı İslami eserlerde özellikle de Türkler tarafından kullanılmıştır. Geçmişte bazı Türk devletlerinin bayraklarında da bu yıldız kullanılmış. Simge basit olarak iki tane eşkenar üçgenin iç içe geçmesiyle oluşturulmaktadır.

6 Köşeli Yıldız

10. Boynuzlu El (Heavy Metal İşareti):

Rock ve Metal müzik gruplarından ve bu tür müzik dinleyenlerden aşina olduğumuz bu el işaretinin ortaya çıkışında şeytandan korunma anlamı taşıdığı söylenir. Fakat günümüzde tam tersi olarak şeytanı simgeleyen işaret olarak ün yapmıştır. Bir çok ünlü, şarkıcı, oyuncu, politikacı ve lider tarafından kullanıldığı görülmüştür. Illuminati tarafından yapıldığı düşünülen çeşitli yayınlarda ve hatta çizgi filmlerin içinde bile bir sahneye sıkıştırılmış olarak göze çarpar. Yandaki resimde ABD başkanı Barack Obama iki eliyle bu işareti yapmaktadır. Sembol, serçe parmak ve işaret parmağı kaldırılıp aradaki parmaklar katlanarak oluşturulur. Sembolün çeşitli varyasyonlarında baş parmak açık ya da kapalı olarak kullanılmaktadır.

Heavy Metal işareti olarak bilinse de bu işaretin illuminaticiler tarafından “Şeytan’ın boynuzları”nı temsil etmek için kullanıldığı iddia ediliyor. Bu arada bu işaretin babası Dio’yu da saygıyla tekrar analım.

Boynuzlu El

11. Kuru Kafa ve Kemikler:

Korsan işareti olarak bilindiği gibi ölümü sembolize etmektedir.

Kuru Kafa ve Kemikler (1) Kuru Kafa ve Kemikler (2) Kuru Kafa ve Kemikler (3)

2 yorum

1 geri izleme / bildirim

  1. filmekimi.iksv.org'da illuminati sembolü

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*